krabičková dieta & chutné obědy Praha, Plzeň a okolí

Vyšetření InBody

Přístroj InBody je jeden z nejspolehlivějších a nejmodernějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Jedná se o neocenitelného pomocníka zejména při zjišťování efektivity a dodržování redukčního režimu nebo výsledků při úpravě stravování a zvýšení pohybové aktivity.


Zjistíme na něm, zda člověk jí pravidelně, zda mu neubývá svalová hmota a naopak, zda redukuje tuky a poměr svalové hmoty se zvyšuje. Nemůže se tak dojít k mylnému názoru, že člověk, který se snaží jíst dle zásad zdravé výživy a přidá pravidelnou pohybovou aktivitu, nehubne, jelikož nevidí žádnou změnu na váze či dokonce přibere. Většinou jde o nárůst svalové hmoty, která nahradí část tukovou. Nikoli hmotnost, ale dobře vyvážený poměr složek v těle je rozhodující informací o vašem zdraví. Účelem analýzy složení těla je tak vyhodnotit současný stav organismu a nastavit změny vedoucí k jeho zlepšení.

 

Pravidelné vyšetření na InBody je tak velmi motivační, protože vidíme všechny změny, které se v těle odehrávají při změně stravovacích návyků a při zvýšení pohybové aktivity.

 

Co zjistíme vyšetřením na přístroji InBody?

  • Zjistíme, s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus a můžeme tak doporučit, jaký energetický příjem a pohybová aktivita je pro vás optimální.
  • Zjistíme míru obezity a z ní vyplývající zdravotní rizika. Důležité jsou informace o podílu útrobního tělesného tuku. Jedná se o tuky, které se ukládají do prostoru mezi orgány a představují velké riziko vzniku metabolických onemocnění a také ohrožení vašeho kardiovaskulárního systému. Vnitřní tuky se ukládají i při velmi nízkém příjmu energie. Proto začne-li člověk hladovět, vnitřní tuky se začnou zvyšovat a zdravotní problémy to rozhodně neřeší. Velký vliv na snížení vnitřních tuků má zejména pravidelná strava, kdy se tělo nemusí obávat žádného hladovění a nedochází tak k ukládání energie.
  • Zjistíme vyváženost vaší postavy a odhalíme tak případnou svalovou nerovnováhu těla, která může být způsobena např. nevhodným zatěžováním jen jedné poloviny těla ať už při výkonu zaměstnání či při sportu.
  • Zjistíme procento tělesné vody, které nám napoví, zda netrpíte spíše otoky, než kily navíc nebo zda vašemu tělu naopak tělesná voda nechybí, například z důvodu nedostatečného pitného režimu.
  • Na základě výsledků o rozložení a množství svalové či tukové tkáně můžeme doporučit vhodnou tělesnou aktivitu. Zjistíme, zda pro vás bude vhodnější silový trénink budující svalovou hmotu, cviky pro zpevnění postavy či vyrovnávání disbalancí nebo aerobní aktivity vedoucí k redukci tuku.
  • Díky podrobné analýze mohou ženy zjistit, že se kvůli malému množství svaloviny a kostní hmoty vystavují zvýšenému riziku vzniku osteoporózy po menopauze. Na základě měření tak mohou začít pravidelně cvičit, posílit svaly a tomuto problému předejít.
 

Měření je vhodné i pro děti od 3 let a ženy od 3 měsíce těhotenství. Jediný, kdo nesmí analýzu podstoupit, jsou osoby s kardiostimulátorem. Samotná analýza trvá kolem půl minuty. Při analýze jste oblečeni, je nutné být pouze naboso. Pro přesnost výsledků vyšetření je důležité 2-3 hod před vyšetřením nejíst a nepít a nebýt po větším fyzickém výkonu. U žen může být objektivnost výsledků zkreslena v období menstruace.