krabičková dieta Praha, Plzeň, Beroun, Rokycany a okolíhubněte zdravě a chutně se stravovacím programem na míru

Výhody zdravého stravování

vyhodyZdravehoStravovani01.jpgPokud se naučíte jíst zdravěji, nebudete tolik nemocní a nebudete mít problémy jak s psychickým, tak s fyzickým zdravím. Minimalizují se vaše návštěvy u lékaře a vy tak ušetříte nejen drahocenný čas, ale i výdaje na léky a zdravotní péči.

 

Zdravý životní styl a stravování

Konzumace zdravé stravy je ve spojení s cvičením základem zdravého životního stylu. Zdravá strava a dostatek pohybu se doporučuje všem lidem, ať už je vám 20, 30 nebo 50 let. Zdravý životní styl má celou řadu pozitivních účinků a může tak značně podpořit celkovou pohodu a štěstí člověka.

Možná si myslíte, že přechod na zdravý životní styl může být obtížný. Pokud jste doposud byli zvyklí jíst jen samá nezdravá jídla a prakticky vůbec se nehýbat, může to pro vás být náročnější. Pokud vám ale pohyb a zdravá strava není úplně cizí, velkou změnou to pro vás nebude. Jednou z výhod, kterou zdravé stravování přináší, je schopnost těla vybudovat si silný imunitní systém. Tento štít zajistí ochranu nejen proti infekčním nemocem, ale i proti celé řadě dalších onemocnění. Díky zdravé stravě si navíc vytvoříte dokonalou psychickou a fyzickou rovnováhu.

 

Zdravá strava jako prevence civilizačních nemocí

Zdravá strava Vám může pomoci v prevenci i léčbě celé řady vážných onemocnění jako je obezita, cukrovka, rakovina, hypertenze, ateroskleróza aj. Možná vás napadne, že právě vás žádné takové onemocnění potkat nemůže. V civilizovaném světě je však pravděpodobnost, že člověk onemocní některou z civilizačních chorob velmi vysoká. Proto by se měl každý zamyslet nad svým životním stylem. Měli bychom jíst pestřejší stravu, věnovat se více pohybu, odpočívat, méně se stresovat, omezit spotřebu alkoholu a přestat s kouřením. Jedině tak je možné těmto chorobám předejít a užívat si lepší a zdravější život.

 

Zdravá strava v těhotenství

Když je žena těhotná, prochází její tělo i psychika mnoha změnami. Přechod na zdravý životní styl a stravování během těhotenství může pomoci nejen vám, ale i vašemu miminku. Během těhotenství se celá řada žen může cítit nepohodlně a zdravá strava by vám tak měla napomoci k lepšímu přijímání a zmírnění následků těchto změn.

 

Zdravá strava a děti

Zdravá výživa se doporučuje nejen dospělým, ale i dětem. Poskytuje jim dostatečný přísun energie a množství živin, což má za následek lepší růst a vývoj, zejména během puberty, kdy se dětské tělo hodně mění.