krabičková dieta & chutné obědy Praha, Plzeň a okolí

Výhody zdravého stravování

vyhody01.jpgPravidelná konzumace zdravé stravy je ve spojení s cvičením základem zdravého životního stylu. Zdravá strava a dostatek pohybu se doporučuje všem lidem, ať už je vám 20, 30 nebo 50 let. Zdravý životní styl má celou řadu pozitivních účinků a může tak značně podpořit celkovou pohodu a štěstí člověka.

Jednou z výhod, kterou zdravé stravování přináší, je schopnost těla vybudovat si silný imunitní systém. Tento štít zajistí ochranu nejen proti infekčním nemocem, ale i proti celé řadě dalších onemocnění. Díky zdravé stravě si navíc vytvoříte dokonalou psychickou a fyzickou rovnováhu.

 

Zdravá strava jako prevence civilizačních nemocí

Zdravá strava Vám může pomoci v prevenci i léčbě celé řady vážných onemocnění jako je obezita, cukrovka, rakovina, hypertenze, ateroskleróza atd. Možná vás napadne, že právě vás žádné takové onemocnění potkat nemůže. V civilizovaném světě je však pravděpodobnost, že člověk onemocní některou z civilizačních chorob velmi vysoká. Proto by se měl každý zamyslet nad svým životním stylem. Měli bychom jíst pestřejší stravu, věnovat se více pohybu, odpočívat, méně se stresovat, omezit spotřebu alkoholu a přestat s kouřením. Jedině tak je možné těmto chorobám předejít a užívat si lepší a zdravější život.

 

Zdravá strava v těhotenství

Když je žena těhotná, prochází její tělo i psychika mnoha změnami. Přechod na zdravý životní styl a stravování během těhotenství může pomoci nejen vám, ale i vašemu miminku. Během těhotenství se řada žen může cítit nepohodlně a zdravá strava by vám tak mohla napomoci k lepšímu přijímání a zmírnění následků těchto změn.

 

Zdravá strava a děti

Zdravá výživa se doporučuje nejen dospělým, ale i dětem. Poskytuje jim dostatečný přísun energie a množství živin, což má za následek lepší růst a vývoj, zejména během puberty, kdy se dětské tělo hodně mění.