krabičková dieta & chutné obědy Praha, Plzeň a okolí

Proč jíst krabičkovou stravu

procJist01.jpg

Krabičková strava je výborný způsob jak bez starostí s vařením a nakupováním nastartovat změnu životního stylu. Určitě je to dobré řešení pro lidi, kteří hodně pracují a mají tak na přípravu jídla málo času. A také pro ty, kteří chtějí změnit svůj jídelníček, ale nevědí jak. Krabičkové diety se nejvíce využívají hlavně za účelem shození nadbytečných kil.

Svůj význam mají i pro trvalé udržení ideální váhy v rámci zdravého životního stylu. Krabičková strava pokrývá veškeré nutriční potřeby na celý den, není tak potřeba si cokoliv dalšího dokupovat. Energetická hodnota celodenní stravy se stanovuje individuálně na základě měření přístrojem InBody. Zdravou a pestrou stravu jistě ocení i sportovci, kterým může významně pomoci k dosažení jejich sportovních cílů. Kvalitní krabičková strava je připravována na základě zásad zdravé výživy, má tak nezanedbatelný význam i v prevenci a léčbě řady civilizačních onemocnění.

 

Krabičková strava Vám pomůže:

Pohodlně a efektivně shodit nadbytečná kila a zlepšit zdravotní stav

Dostat se na ideální váhu je snem mnoha lidí. Hubnutí s krabičkovou dietou je ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě a zároveň si pochutnat na dobrém jídle. Jídelníčky jsou sestavovány nutričními odborníky a součástí služby je i individuální výživové poradenství. Hubnutí pomocí krabičkové diety vede i ke zlepšení řady zdravotních potíží, např. dochází k poklesu krevního tlaku, snížení hladiny krevního cukru, poklesu hladiny cholesterolu apod.

 

Jíst pravidelně několikrát denně

Pokaždé když vaše tělo potřebuje doplnit energii a vy mu ji nedáte, dostává signál, aby zpomalilo svůj metabolismus a uložilo vše, co následně sníte, na tuky do zásoby. Aby vaše tělo správně fungovalo, abyste předcházeli hladu a chutím na sladké, je nezbytné jíst pravidelně několikrát denně. Hlad je nepřítelem hubnutí a při shazování kil je důležité se mu vyhnout.

 

Nejíst velké porce najednou

Těžká a nezdravá jídla se spoustou rafinovaného tuku jsou výborná na jazyku a pěkně voní. Je pak těžké odolat a nepřejídat se. Platí se za to ale velká daň ve formě zdravotních potíží a nevzhledných tukových polštářů. Krabičková strava s přesně odměřenými porcemi dle individuálních potřeb Vám zajistí dostatek živin a zároveň pomůže předejít nezdravému přejídání.

 

Udělat si na jídlo dostatek času

Nemusíte nakupovat a vařit a ušetřený čas tak můžete věnovat samotnému jídlu. To, že není dobré jíst za chůze anebo sníst hlavní chod během dvou minut, ví snad každý. Měli byste se snažit jíst pomalu a vychutnat si každé sousto. Pomalá konzumace je vhodná pro dosažení i udržení štíhlé linie. Dá totiž možnost rozpoznat tělu, kdy má dost. Navíc požitek z jídla můžeme mít jen tehdy, když máme na konzumaci dostatek času. Pomalá konzumace také zlepšuje trávení a přísun důležitých živin.

 

Zajistit příjem čerstvé a pestré stravy

Jen čerstvá a pestrá strava zajistí dostatek kvalitních živin a vitamínů a je zdravá a chutná. Jíst ode všeho něco a nic nepřehánět je základní gastronomickou poučkou. Každá složka stravy přitom dodává organismu jiné spektrum potřebných látek, proto je nutné pravidelně konzumovat všechny druhy potravin. Základem jsou čestvé ovoce a zelenina a potraviny s obsahem celozrnné mouky. Důležité esenciální mastné kyseliny dodáme konzumací ryb. Správný vývoj střevní mikroflóry podpoříme výrobky z mléka obohacené o bifidobakterie. Pravidelnou konzumací luštěnin zajistíme tělu přísun prospěšných bílkovin a vlákniny.

 

Omezit solení a příjem jednoduchých cukrů a nasycených tuků

Nadměrné množství soli, jednoduchých cukrů a nasycených tuků přijímaných ve stravě se velkou měrou podílí na nárůstu civilizačních chorob, jako jsou ateroskleróza, infarkt myokardu, cévní mozková příhoda a další onemocnění. Např. průměrná spotřeba soli v ČR se pohybuje kolem 15 g na osobu na den, doporučená dávka však činí pouhých 5 g. Kvalitní krabičková strava zajistí správný příjem těchto látek.

 

Zajistit optimální denní energetický příjem

Každý člověk vyžaduje určitý denní kalorický příjem. Tedy minimální dávku kalorií, v závislosti na tělesných proporcích, věku a každodenní zátěži. Záleží též na tom, jestli chceme hubnout nebo si udržet současnou váhu. Jde tedy o velmi individuální záležitost. Kvalitní firmy nabízí výběr z více kalorických řad.

 

Zlepšit Váš zdravotní stav

Máte nějaké zdravotní potíže? Trpíte nadváhou, léčíte se s cukrovkou, hypertenzí či s vysokým cholesterolem? Pravidelnou konzumací kvalitní krabičkové diety si můžete významně vylepšit svůj zdravotní stav.